FitBerry – Opinie i analiza produktu na odchudzanie

Z FitBerry można bez wysiłku spalić do sześciu kilogramów tłuszczu miesięcznie, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań. Brzmi to zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, i może tak jest. Każdy, kto ma o kilka kilogramów za dużo na biodrach, wie, że w rzeczywistości jest odwrotnie:

Miłosne rączki pojawiają się całkiem niezauważalnie – i uparcie nie chcą znowu zniknąć. Więc trzeba być sceptycznym co do obietnic złożonych przez producenta tych diet pills. I właśnie to zrobiliśmy testując dla Was FitBerry.

Co to jest FitBerry?

FitBerry to suplement diety wspomagający odchudzanie. Formuła kapsułek oparta jest na piperynie, aktywnym składniku pochodzącym z czarnego pieprzu, który, jak wszystkie ostre przyprawy, promuje spalanie tłuszczu. Przyjmując kapsułki, metabolizm przyspiesza, a organizm zaczyna spalać tłuszcz stale i bez przerwy.

Przynajmniej tak obiecuje producent, tak jakby metabolizm nie dostosowywał się do zapotrzebowania na energię, ale można go było odpalać do woli. Uważamy, że to dość nonsensowne. Irytujące efekt jo-jo jest również powiedział, że nie ma podczas korzystania z kapsułek i po zaledwie 30 dniach, użytkownicy odzyskali swoje szczupłe ciało.

Opinie FitBerry

Niezdarne obietnice, które od razu dają do zrozumienia, że raczej nie zostaną dotrzymane, zawsze nas trochę denerwują, dlatego w takich przypadkach ze szczególnym zapałem przystępujemy do badań, aby dowiedzieć się, jakie doświadczenia z FitBerry mają użytkownicy. I tak szybko stało się dla nas jasne, że te obietnice nie mogą mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Znaleźliśmy tylko negatywne raporty na niezależnych portalach internetowych od rozczarowanych klientów, którym nie udało się stracić nawet jednego grama tłuszczu przez przyjmowanie kapsułek.

Test FitBerry

Przy ostatecznej ocenie produktu nie opieramy się wyłącznie na opiniach innych użytkowników, dlatego każdy produkt poddajemy szczegółowym testom przeprowadzanym przez nasz zespół. W ramach tego projektu przeprowadziliśmy również nasz własny test FitBerry z dwoma ochotnikami.

36-letnia Melanie straciła pracę jako kierownik restauracji i rekompensowała sobie tę stratę licznymi wieczorami z przekąskami przed telewizorem. Przytyła 12 kg w bardzo krótkim czasie i ważyła teraz 78 kg przy wzroście 1,68 m, co odpowiada wskaźnikowi masy ciała 27,6 – wyraźnie w zakresie nadwagi.

Z kolei 56-letnia Elke od zawsze zmagała się z nadwagą i po kilku nieudanych próbach diety w końcu zaakceptowała nieatrakcyjny wygląd jako coś oczywistego. Życzyła sobie lepszej kondycji i odporności fizycznej, dlatego postanowiła podjąć kolejną próbę pozbycia się uciążliwych kilogramów z FitBerry. Elke ważyła 83 kg przy wzroście 1,72 m. Nie była przy tym w lepszej sytuacji niż Melanie z indeksem masy ciała wynoszącym 28.

Test dnia 1

Powitaliśmy naszych uczestników testu w naszym zakładzie i przeprowadziliśmy z nimi rozmowę na temat procedury testowej. Mieli oni przyjmować kapsułki FitBerry przez miesiąc, zgodnie z instrukcją producenta. Ponieważ jednak producent nie udziela na ten temat żadnych informacji, nasi testujący nie byli pod tym względem w żaden sposób ograniczeni. Nie wydaje się, aby producent kapsułek uznał za konieczną aktywność fizyczną lub unikanie pokarmów o niekorzystnej zawartości energetycznej.

Udokumentowaliśmy wagę wyjściową Melanie na 78,2 kg i Elke na 82,9 kg i daliśmy im obu miesięczną porcję FitBerry do sumiennego przyjmowania.

Test dzień 15

Po dobrych dwóch tygodniach spotkaliśmy się z Elke i Melanie, aby uzyskać aktualne informacje na temat tymczasowego statusu naszego eksperymentu. Ani Elke, ani Melanie jeszcze nie schudły. Melanie nadal ważyła 78,2 kg, Elke 83 kg. Dodatkowo skarżyła się na bóle brzucha i zgagę, na które nigdy nie cierpiała przed przyjmowaniem FitBerry.

Test dzień 30

W ostatnim dniu naszej próby odbyła się ewaluacja i dyskusja podsumowująca naszą próbę. Elke przestała przyjmować FitBerry wcześniej z powodu problemów zdrowotnych i waży obecnie 82,7 kg. Możliwe, że jest to naturalne wahanie wagi ciała, lub że straciła na wadze z powodu problemów żołądkowych. Pod koniec badania Melanie ważyła 78,2 kg. Z FitBerry nie udało jej się schudnąć ani grama.

Czy istnieje inna skuteczna alternatywa FitBerry?

Wiele osób cierpi z powodu problemów z wagą i rzeczywiście istnieją różne sposoby na zwalczanie tych problemów. Niektóre strategie są skuteczne, inne nie, jak widać na przykładzie FitBerry. Jeśli chcesz skutecznie zmierzyć się z kilogramami, możemy polecić ICG Fatburner. Produkt ten jest bardzo popularny wśród naszych czytelników, a jego skuteczność została potwierdzona w różnych badaniach i testach.

Czy doświadczenia i referencje FitBerry są zmyślone?

Pozytywne doświadczenia klientów i historie sukcesu są przekonującym magnesem sprzedażowym i wielu dostawców lubi ozdabiać się sukcesami swoich klientów, w tym producenta FitBerry. Niestety, nie wydają się oni zbytnio dbać o prawdę, ponieważ zdjęcie zadowolonego klienta pojawia się pod różnymi nazwami na różnych stronach sprzedażowych producenta.

Imię i nazwisko osoby przedstawionej zostało dostosowane do danego języka narodowego. Nie do końca uwiarygadnia to doniesienia, tym bardziej, że niektóre zdjęcia rzekomo zadowolonych klientów udało nam się znaleźć na innych stronach internetowych i w bazach zdjęć.

Dla kogo przeznaczony jest produkt FitBerry?

Ponieważ FitBerry do tej pory nie do końca nas przekonało, trudno powiedzieć, dla kogo te kapsułki są odpowiednie. Ci, którzy chcą schudnąć naturalnie nadzieję na szybkie wyniki, tak, że mogą wrócić do swojej codziennej rutyny, jak tylko funtów magicznie zniknął. Producent z pewnością odwołuje się do tej grupy klientów, choć od początku wiadomo, że taka strategia nie może się sprawdzić.

Stosowanie FitBerry

Według producenta, należy połknąć jedną kapsułkę dziennie dla prawidłowego spożycia FitBerry. Najlepiej przyjmować suplement na 15 minut przed śniadaniem. Ponieważ kapsułki zawierają stymulującą guaranę, producent zaleca przyjmowanie ich co najmniej pięć godzin przed snem.

Efekty FitBerry

Na swojej stronie sprzedażowej producent obiecuje trwałe rezultaty bez efektu jo-jo. Niestety, nie podano informacji, kiedy można spodziewać się efektu FitBerry. Zaznacza jedynie, że ze względu na wysoką zawartość składników aktywnych, stosowanie nie powinno trwać dłużej niż trzy miesiące, a następnie powinno być kontynuowane dopiero po dwumiesięcznej przerwie.

Czy działanie FitBerry jest potwierdzone oficjalnymi testami i badaniami?

Producent na swojej stronie internetowej zaznacza jedynie, że skuteczność najważniejszego składnika, piperyny, została naukowo udowodniona. Nie przytacza konkretnych testów czy badań nad FitBerry, choć z pewnością wynika to z faktu, że takowe nie istnieją lub przyniosły niepożądane rezultaty, gdyż żaden dystrybutor dobrowolnie nie obyłby się bez takiego elementu wspierającego sprzedaż.

Niezależny portal konsumencki niestrudzenie testuje produkty na gorących rynkach, do których należą również produkty dietetyczne, aby w perspektywie średnioterminowej usunąć z rynku produkty nieskuteczne. Jednakże, podczas naszych badań nie znaleźliśmy żadnych dowodów na to, że FitBerry został już sprawdzony lub przetestowany przez Stiftung Warentest.

Skład FitBerry

Lista składników FitBerry jest całkiem przystępna. Producent opiera się wyłącznie na naturalnych, czysto ziołowych składnikach. Ogólnie rzecz biorąc, skład nie jest zły, ale niestety wydaje nam się, że jest nieco niezrównoważony, ponieważ jeden składnik, piperyna, dominuje w składzie z 95%, tak, że nie ma prawie żadnego miejsca w lewo dla innych składników, które są w zasadzie również skuteczne.

Niestety, znamy tylko względne ilości i nie wiemy, ile aktywnych składników jest rzeczywiście zawartych w kapsułkach. 95% brzmi dużo, ale 95% niczego to właśnie to: nic. W każdym razie, kapsułki FitBerry zawierają:

  • Piperyna: Piperyna, w 95% najważniejszy składnik FitBerry, jest aktywnym składnikiem z czarnego pieprzu. Badania wykazały, że może on hamować tworzenie się nowych komórek tłuszczowych. Niestety tylko w hodowlach komórkowych, więc wyniki nie mogą być przeniesione na ludzi. Stymuluje również produkcję soków trawiennych i jako bioenhancer zwiększa skuteczność działania innych substancji aktywnych metabolicznie.
  • Guarana: Guarana jest rośliną pochodzącą z Ameryki Południowej. Mówi się, że stymuluje i działa jako naturalny środek hamujący apetyt. Guarana charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny do 5% i zawiera również inne wtórne substancje roślinne i minerały.
  • Pieprz Cayenne: Pieprz Cayenne zawiera aktywny składnik kapsaicynę. Ten aktywny składnik stymuluje brązową, wytwarzającą ciepło tkankę tłuszczową do spalania tłuszczu zapasowego. To naprawdę nas rozgrzewa, a tym samym przyspiesza metabolizm, dzięki czemu kilogramy zaczynają znikać.

Skutki uboczne FitBerry

Producent wyklucza jakiekolwiek skutki uboczne przy stosowaniu FitBerry i uzasadnia to wyłącznie naturalnym pochodzeniem składników. Wręcz przeciwnie, obiecuje, że jego produkt może również pomóc w walce z wypadaniem włosów i cellulitem. Prawdziwy multitalent. Jedynie osoby cierpiące na poważne choroby układu krążenia lub nietolerancję poszczególnych składników powinny powstrzymać się od jego przyjmowania.

Nasze badania wykazały jednak, że guarana może mieć niepożądane skutki uboczne, takie jak bezsenność, szybkie bicie serca i wysokie ciśnienie krwi. Jednakże, ponieważ kapsułki zawierają tylko bardzo małą ilość guarany, zakładamy, że ryzyko jest raczej niskie. Jednakże, w niektórych opiniach klientów, użytkownicy zgłaszają bóle brzucha podczas przyjmowania kapsułek.

Gdzie kupić FitBerry?

Jeśli chcesz kupić FitBerry, możesz zamówić go na stronie producenta. Produkt jest dostępny tylko w sklepach internetowych, przypuszczalnie tylko od samego producenta. Na innych platformach handlowych, takich jak eBay czy Amazon, znaleźliśmy w sprzedaży produkty o tej samej nazwie, ale innej formule. Kapsułki nie są w ogóle dostępne w aptekach i drogeriach.

Cena FitBerry

Możesz otrzymać 15 kapsułek od producenta za rewelacyjną cenę FitBerry tylko 59 €. To jest prawie 4 € za kapsułkę i dzień, a za miesięczną rację żywnościową trzeba zapłacić 114 €. W tym samym czasie producent daje Ci dobry 50% zniżki od wspaniałej oryginalnej ceny tylko 119 € za opakowanie 15 kapsułek. Uważamy, że to dość bezczelne i jesteśmy oszołomieni.

Najczęściej zadawane pytania

Szczególnie w przypadku mniej godnych polecenia produktów, takich jak FitBerry, często otrzymujemy wiele pytań od zawiedzionych klientów, którzy wiązali z produktem duże nadzieje i byli skłonni wydać na niego sporo pieniędzy. Staramy się tutaj wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania, aby nie pozostały żadne niejasności. Najczęściej zadawane pytania podsumowaliśmy już tutaj.

Jak działa FitBerry?

Skuteczność składników została udowodniona tylko empirycznie, z wyjątkiem kapsaicyny, która stanowi tylko niewielką część składników aktywnych. Guarana, na przykład, który jest również zawarty tylko w ilościach śladowych, jest tradycyjnie stosowany jako środek zmniejszający apetyt. Hamujący wpływ piperyny na tworzenie się komórek tłuszczowych nie został nawet udowodniony w modelach zwierzęcych, a co dopiero u ludzi.

Jest to w zasadzie dzikie hodgepodge składników, które mówi się, że mają pozytywny wpływ na utratę wagi, ale które nie możemy sprawdzić w szczegółach.

Czy FitBerry to oszustwo?

Nie możemy i nie chcemy tego osądzać. Faktem jest, że efekt działania FitBerry jest wyraźnie niewystarczający w stosunku do obietnic. Czy jest to świadomie akceptowane przez producenta lub czy po prostu nie miał dobrej ręki do składu i dawkowania formuły pozostaje kwestią otwartą.

Nie wiemy. Na stronie sprzedaży znajduje się sekcja zatytułowana „Imprint”, ale brakuje w niej wszystkich informacji, które są obowiązkowe dla nadruku. Nie mogliśmy więc dowiedzieć się, kto jest producentem, ani gdzie FitBerry jest produkowany.

Czy istnieje gwarancja zwrotu pieniędzy?

Na stronie producenta znajduje się informacja o 60-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Ponieważ jednak na tej stronie nie ma żadnych danych kontaktowych, takich jak siedziba firmy czy adres pocztowy, nie jest jasne, jak w razie wątpliwości można skontaktować się z usługodawcą.

Jak wysokie są koszty wysyłki?

Zgodnie z informacjami podanymi przez FitBerry dostawa jest bezpłatna. Producent wabi jednak swoich klientów tym, że mogą zaoszczędzić 20€ na kosztach wysyłki, jeśli zamówią „dzisiaj”. Zakładamy, że jest to błąd w przygotowaniu oferty typu bait-and-switch. Ponieważ oczywiście codziennie otrzymujesz wszystkie „zniżki”. Sprawdziliśmy to.

Analiza FitBerry

FitBerry jest suplementem diety, który twierdzi, że pomaga spalić tłuszcz bez ograniczania spożycia energii lub aktywności fizycznej. Przetestowaliśmy ten produkt i nie stwierdziliśmy żadnego efektu. Wyniki te są poparte niezależnymi opiniami klientów, z którymi zapoznaliśmy się na potrzeby naszego badania.

Produkt jest również oferowany po całkowicie zawyżonej cenie. Odrzucamy kapsułki i radzimy trzymać ręce z dala od FitBerry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Aktualne opinie i recenzje w tym pozostałe szczegóły i analizy można odnaleźć na PoznajmyOpinie.pl z opublikowanymi danymi na temat produktów.